Cutiile intră în jocul adulţilor
În copilărie ne puneam imaginaţia la treabă încercând să construim cel mai frumos şi mai mare robot din pachete de ţigări! De multe ori era o competiţie între prieteni! Aşteptam adulţii să golească pachetele, pe care le lua cel care ajungea primul. Mai dădeam sfoară-n sat pe la vecini, prieteni ori chiar magazine şi baruri! Nu cumva să arunce pachetele de ţigări!
Dar moda asta a plecat la fel de repede cum a venit pentru că noi am crescut, iar copiii de azi, nu mai sunt interesaţi de nebuniile noastre… Au alte preocupări.
Ce poţi face cu 12 cutii de WU XING de mâncare chinezească?
Dacă adulţii de azi au trăit copilăria de ieri, de ce să nu retrăiască amintirile de odinioară şi în practică? Iac-aşa cei de la WU XING ne provoacă să ne jucăm. Mai precis să facem Share and Play folosindu-ne de cutiile de mâncare chinezească!
Şi ce dacă eşti adult? Asta nu te opreşte din a te distra, din a găsi momente care să te facă să râzi cu gura până la urechi. Aşa că joacă-te şi fii fericit! Aşa cum poţi tu!
Pista de atletism şi săritura cu prăjina
Se dau douăsprezece cutii goale de mâncare chinezească WU XING şi patru perechi de beţişoare. Ce-am putea face oare cu ele!? Am trei prieteni lângă mine. Nu, n-o să facem dragoni ori feţe zâmbitoare, ci o să încercăm altceva. Cum după o masă copioasă caloriile se pun pe noi, vrem nu vrem, mă gândesc că măcar imaginar să facem puţină mişcare. Aşadar, ne construim propriul stadion punând accent pe pista de alergare. 11 cutii vin puse-n cerc, iar cea de-a 12 – a va sta la loc de cinste în mijlocul pistei pe post de saltea. Jocul nostru din cutii va conţine şi săritura cu prăjina, iar acea cutie magică cu numărul 12 va fi salteaua fermecată pe care vom ateriza. Cum e jocul nostru, putem face ce vrem, aşa că ne transformăm în omuleţi şi ne apucăm de alergat pe pistă! Eu sunt antrenorul prietenilor! Facem încălzirea cu o alergare uşoară! (Cutiile astea sunt perfecte pentru alergat!) Facem apoi scurte mişcari de mâini şi picioare!
Îmi iau un beţişor, pe care l-am transformat în prăjină! Încerc să fac o demonstraţie prietenilor mei, dar primele două sunt un adevărat dezastru. N-am mai sărit de mult cu prăjina şi se pare că mi-am pierdut din îndemânare! Dar nu-i nimic, nu renunţ, încă o încercare ce se dovedeşte a fi demnă de aplauze! E drept că e şi meritul beţişorului fermecat! Fiecare prieten încearcă pe rând mai multe sărituri! Sunt începători ce prind repede!
Asta pot face cutiile mele fermecate. Ele pot fi orice vreau eu să fie!
CONCURS:
Wu Xing derulează în momentul de faţă o campanie tare interesantă numită SHARE&PLAY. Dacă te hotărăşti să comanzi mâncare chinezească intră pe site-ul lor unde unde ai parte de jocuri şi distracţie. Cum? Foarte simplu! Trebuie doar să faci o comandă în grup, asta indiferent ce modalitate alegi – prin aplicație, online sau telefonic-. Pe site găseşti patru provocări unde eşti invitat să construieşti folosindu-te de cutiile WU XING, apoi fă o fotografie creaţiei tale şi şi înscrie-te în concurs. Poţi câştiga premii săptămânale sau marele premiu: un telefon Huawei P10 lite. Hai cu Share-ul, hai cu Play-ul!
Share and Play! Distribuie distracţia! Dă ideea şi la alţii!
Articol scris pentru competiţia SuperBlog – proba 24 – sponsor WU XING
1 răspuns
[…] Cutiile intră în jocul adulţilor […]